Ekonomi

Mersin Limanı’nda ‘kontrollü kapı giriş sistemine’ geçildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası yaşanan yoğunluk nedeniyle kapasitenin daha verimli kullanılması amacıyla Mersin Limanı’nda ‘kontrollü kapı giriş sistemi’ devreye alındığı bildirildi.

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği’nin (MIP) resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli olmak üzere 11 ilde büyük yıkıma neden olan ve bölgeyi etkisi altına alan deprem felaketinin ardından alınan tedbirlerle, , bölge ve ülke ticaretinin devamlılığının sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılmıştır.

Liman rıhtım ve sahalarını en üst seviyede kullanmanın yanı sıra mevcut dış sahalar ve başvurusu yapılan ilave dış sahalarla da hizmet vermeye devam ettiğini ve sürecin sonuçlandırılmasının beklendiğini vurgulayan. Saat 12.00 itibariyle hemen devreye alınacaktır. Bu çerçevede, ihracat dolu kapıları olan kapılar için gemi önceliğine göre kontrollü kapı giriş sistemi getirilecektir. Hangi gemilerin kapı girişine açık olduğu web sitemizde her gün saat 11.00’de rıhtım planı sekmesinde güncellenecektir. Kapı giriş durumu açık olmayan gemiler için “Full konteyner kapı girişi yapılmayacaktır. Frigorifik ve IMDG full konteyner kapı girişleri her zamanki gibi devam edecektir.” – MERSİN

habersogutlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu