Haber

Erdoğan: İklim değişikliği insanlığın ortak sorunu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) ve Pakistan’ın ev sahipliğinde İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen “İklim Temelli Pakistan” konulu uluslararası konferansa video bildiri gönderdi.

Pakistan’da son aylarda meydana gelen sel felaketleri nedeniyle Türkiye’nin yanı sıra diğer ülke ve kuruluşların Pakistan halkının yaralarını sarmaya başladığını kaydeden Erdoğan, “Ancak daha fazlasına ihtiyaç olduğu da ortada. iklim krizinin yıkıcı etkileri karşısında ortak çalışma.Sorunlar insanlığın ortak sorunu.Pakistan’da yaşanan felaket, iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerini bir kez daha gözler önüne serdi.Bu ve benzeri felaketlerle mücadele etmek gerekiyor. bir strateji çerçevesinde dayanışma içinde Türkiye, bu küresel mücadeleye katkı sağlamak için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmektedir. yeni acıların önüne geçecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Pakistan’daki afetzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılayarak yeniden imar sürecine gereken katkıyı sağlamaya hazır olduğunu kaydetti.

TOKİ yetkililerinin bu konuda Pakistan makamlarıyla temaslarını sürdürdüklerini vurgulayan Erdoğan, “AFAD ve sivil toplum kuruluşlarımız da insani yardımların ulaştırılmasında gerekli tüm hassasiyeti gösteriyor. Pek çok zorluğun üstesinden gelen Pakistanlı kardeşlerimizin ellerine sağlık. tarih boyunca bu sıkıntılı dönemi Allah’ın izniyle barış içinde atlatacaktır.” . (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu